Čtvrtek, 24. 1. 2019,  Můj výběr

Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Ostrov Pašman

Ostrov Pašman

ke stažení: mapa Ostrov Pašman

Ostrov Pašman svojí rozlohou cca 70 km² patří k větším ostrovům Jadranu. Na svém severozápadním cípu je se sousedním ostrovem Ugljan spojen mostem.
Zátoku Landjin najdete na jižní straně ostrova Pašman, na který se přijíždí trajektem z Biogradu na moru do přístavu v Tkonu. Z Landjinu, kde se nachází několik robinzonských chatek, je krásný výhled na ostrovy KošaraŽižanjKornatské souostroví. Landjin je vzdálen asi od vesnice Kraj asi 1 hodinu lodkou nebo 1 hodinu pěšky po kamenité stezce.

Ubytování Ostrov Pašman

Historie a památky Ostrov Pašman

Na ostrově Pašman sídlí hned dva kláštery. V městečku Kraj můžete navštívit františkánský klášter sv. Dujmy a na kopci Čokovac u Tkonu je benediktinský klášter sv. Kosmy a Damiána.

Koupání a pláže Ostrov Pašman

Na severní straně ostrova Pašman se nacházejí většinou písečné pláže. Od měst Ugrinič až po město Tkon je sedm písčitých zátok v délce 3 km. Veřejné pláže jsou Vruljica, Južnja a pláž Ugrinič.

Na jihu Pašmanu u kempu FKK Sovinje se nachází na konci silnice již mimo obec Tkon písečná pláž, která je přirozeným jevem a lze nalézt pouze na několika lokalitách Jadranu (nejznámější je ostrov Sušak). Konstantní sedimentace písku vytvořila takto krásnou písečnou pláž.

Pláže v Tkonu jsou oblíbeným výletním cílem návštěvníků z letoviska Biograd, kteří denně přijíždějí trajektem na koupání a potápění.

Sportovní nabídka Ostrov Pašman

Po ostrovu Pašman vede několik náročných stezek pro horská kola. Pěkný cyklisticko-pěší výlet je na vrchol V. Bokolj, ze kterého na skýtá krásný pohled na kornatské ostrovy i Pašmanský kanál, městečko Biograd a jeho okolí.

Dopravní informace Ostrov Pašman

Letiště Zadar - Zemunik - tel.: +385 23 313 31 web: www.zadar-airport.hr
Croatia Airlines - pobočka Zadar, tel.: +385 23 250 101, web: www.croatiaairlines.com
Autobusové nádraží Biograd na moru - tel.: +385 23 383 022
Autobusové nádraží Záhřeb - tel.: +385 60 313 333 web: www.akz.hr
Autobusové nádraží Zadar - tel.: +385 23 211 035
Vlakové nádraží Zadar - tel.: +385 23 212-555, web: www.hznet.hr
Trajekt Jadrolinija - pobočka Biograd, tel.: +385 23 384 589,
Trajekt Jadrolinija - pobočka Zadar, tel.: +385 23 250 555, web: www.jadrolinija.hr (trajekt jezdí ze Zadaru do Preka na ostrov Ugljan, který je spojen mostem s ostrovem Pašman - mýtné se neplatí)
Chorvatský automobilový klub HAK-a - tel.: +385 1 4640 800, web: www.hak.hr

Praktické informace Ostrov Pašman

Doporučujeme: nepochávat cennosti v autech, nenosit je na pláž, zamykat ubytovací jednotky a zavírat okna, dodržovat dopravní předpisy zejména ve vsi, opatrně jezdit za deště.
Praktický lékař: ordinuje přímo v letovisku Tkon a v letovisku Nevidjane. 
Lékarna: Tkon
Pohotovost: Biograd na Moru - 24 hodin, cca 3 km (trajektem)
Nemocnice: Zadar
Veterinář: Biograd na Moru

Ostrov Pašman VÝLETY

Národní Park Krka + město ŠibeníkNárodní Park KORNATINárodní Park PaklenicaModrić JeskyněŘeka Zrmanja na kánoíchVrgáda - ostrov robinsonůZadar a jeho okoliVečerní panoramatická plavba lodí v Pašmanském kanáluFish picknik - VrgadaJeep SafariVečerní panoramatická plavba lodí do ZadaruJednodenní plachtění v Pašmanském kanáleBungee Jumping na Maslenickém mostěPoloPONORKA Biograd na MoruJízda na koni - VranaBurnum - archeologické naleziště v národním parku KrkaOstrov VisovacPrižba archeologické naležište - duální bazilikyArcheologické naleziště CRKVINA

Fotogalerie Ostrov Pašman

Ostrov Pašman foto1 Ostrov Pašman foto2 Ostrov Pašman foto3 Ostrov Pašman foto4 Ostrov Pašman foto5 Ostrov Pašman foto6 Ostrov Pašman foto7 Ostrov Pašman foto8
DHMZ - www.dhmz.htnet.hr

Počasí Ostrov Pašman

Aktuální počasí na dnešní den ›

O Chorvatsku, Robinzonády

Copyright © chorvatsko-levne s.r.o., Léto 2019 Chorvatsko Site by WERC - website realizations