Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Národní Park Krka + město Šibeník

Chorvatsko, Severní Dalmácie

Facebook Twitter Email

Výlet Národní Park Krka + město Šibeník

Národní park Krka zabírá plochu 142 km2 a byl vyhlášen v roce 1985 za účelem ochrany středního a dolního toku řeky Krka, která ústí do moře v zálivu u Šibeniku. Řeka pramení poblíž Kninu a na své cestě do moře se probíjí vápencovým podložím a zdolává výškové rozdíly krasového terénu mnoha vodopády a kaskádami. Nejatraktivnější částí parku je vodopád Skradinski buk.

Tento Národní park se nachází jen 12 km od Šibeniku v překrásné přírodě, kde řeka Krka tvoří přes 17 teras o celkové délce 46 metrů. Kolem vodopádu vedou dřevěné lávky, které usnadňují přístup k tomuto naturálnímu skvostu.. Procházku v parku lze zpestřit i osvěžujícím koupáním (ale jen tam, kde se smí koupat). V parku žije velké množství endemitů, tedy živočichů, které nenajdete nikde jinde na světě. Vedle jedinečných přírodních úkazů můžete také obdivovat ukázku starobylých řemesel. Součástí parku je i vesnička Skradin, bývalá římská Skardona, dnes luxusní marina pro jachty, známé místo odchovu ústřic, které za menší poplatek můžete ochutnat v místní restauraci.

Výlet do n. p. Krka se často kombinuje s návštěvou města Šibeník, které patří k malebným městům jadranského pobřeží. Od středověku skvěle opevněné město mohutnými hradbami od pevniny a od moře chráněné ostrovy. Hradby byly zesíleny třemi pevnostmi, které můžete navštívit i dnes. Také si můžete prohlédnout katedrálu sv. Jakova (st. Jakuba česky), která je postavená z kamene, a zvláštností je, že byla postavena bez pojivých materiálů. Katedrála svatého Jakuba patří k nejvýznamnějším sakrálním památkám ve střední Dalmácii a od roku 2000 je zapsána na listině UNESCA. Za shlédnutí rozhodně stojí pevnost sv. Anny, ze které je překrásný pohled na panorama ústí řeky Krka a na Šibenik.

Ceník a poptávka výletu

Zvolte jeden z uvedených výletů a doplňte datum.

autobus Zadar
Borik Falkensteiner hotels
Úterý
8:30
Dospělý: 66 € / 500 HRK
Děti (6-12): 33 € / 250 HRK

Datum výletu

Poznámka ceníku

Cena zahrnuje: převoz autobusem, vstup do národního parku, průvodce, prohlídku města Šibenik (bez vstupného).
Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2022 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku