Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

NP Kornati a park přírody Telaščica ze Zadru výlet lodí s fish piknikem

Chorvatsko, Severní Dalmácie

Facebook Twitter Email

Výlet NP Kornati a park přírody Telaščica ze Zadru výlet lodí s fish piknikem

Národní park Kornati zahrnuje skupinu 141 ostrovů a útesů. Má výjimečnou přírodní a estetickou hodnotu. Tento národní park je hymnou přírody a ódou na obyvatele tohoto regionu, kteří po staletí obývají tento pozemský ráj. V suchých kamenných zdech, vzácných kusech úrodné půdy a skromných kamenných obydlích jsou dnes vidět generace farmářů, chovatelů dobytka a rybářů, kteří do této země investovali velké úsilí. Díky svému úžasnému prostředí, zajímavé geomorfologii, jemnému pobřeží a bohatému mořskému ekosystému byla většina Kornat v roce 1980 vyhlášena národním parkem. Slavné kornatské „koruny“ (útesy) směřující k otevřenému moři charakterizují většinu vnějších ostrovů v moři díky čemuž jsou v této oblasti jedinečné. Vysoké útesy jsou ve skutečnosti vápenec a sedimentární horniny, které vykazují bizarní tvary vytvořené atmosférou. Proces koroze, eroze a abraze dodal zvláštní význam této obrovské ploše, která místy vertikálně spuští přes 90 metrů hluboko do moře (koruny ostrovů jsou Piškera a Rašip). Nejvyšší koruna Kornat se nachází na ostrově Klobučar a je 82 m nad mořem, zatímco nejdelší koruna je na ostrově Mani (1350 m).

V blízkosti je také Přírodní park Telašćica. Samotný název pravděpodobně pochází z latinského „tre lagus“, což znamená tři jezera. Jezero Mir (Mir) se nachází na jihozápadě a leží v úzké zemi mezi zálivem Telašćica a otevřeným mořem. Vnější část zálivu Telašćica se skládá z vertikálních útesů a je to nejvýraznější útes na pobřeží Jaderského moře. Útes se táhne od mysu Mrzlović na jihozápadu až po svah Veli vrh na jihovýchodě až po 161 m vysoký útes Grpašćak. Největší hloubka je 85 m. Tato oblast má vynikající vegetaci a je bohatá na flóru a faunu. Moře obývají různé korály, včetně ohrožených korálů červených. Ze skal lze pozorovat delfíny.

Program:

08:45 - výlet začíná v 8:45 ze Zadaru - uvítání na lodi! Nechte se hýčkat lahodnou domácí pálenkou, šunkou a sýrovými sendviči k snídani, zatímco náš průvodce vás bude bavit fascinujícími příběhy o nádherných památkách.

11:30 - 13:45 - Zátoka Telaščica - přestávka a volný čas - nyní je čas prozkoumat ostrov na vlastní pěst! Určitě se vydejte na ohromující vyhlídku na vrcholu nádherných strmých útesů nad mořem! Návštěva slaného jezera "Mir" uprostřed ostrova je nutností! Projděte se kolem malebného jezera nebo si zaplavte v moři či jezeře!

13:45 - 14:15 - panoramatická plavba - všichni zpět na palubě pokračují v jízdě! Obdivujte malebný výhled na národní park Kornati a zátoku Suha Punta, která je naší další zastávkou.

14:15 - 15:30 -  zátoka Suha Punta, oběd, volno - Suha Punta je zátoka na ostrově Kornat. Žádný trajekt, žádná voda, žádná elektřina. Uvidíte, jak vypadá místo podle života Robinsona Crusoe. Nyní je čas vychutnat si lahodné grilované maso a ryby, salát, to vše zalité nebeským chorvatským vínem!

15:30 - 18:00 - návrat zpět do Zadaru - ideální čas na osvěžující letní svačinu - šťavnatý meloun vám pomůže zůstat hydratovaný.

18:00 - plánovaný návrat do Zadaru - Dobrodružství je u konce! Doufáme, že jste si tento den užili a zase se uvidíme! Dík! Ahoj!

Doporučujeme vzít si s sebou: fotoaparát, sluneční brýle, plavky, ručník, plavecké brýle, klobouk proti slunci, opalovací krém, dobrou náladu

Ceník a poptávka výletu

Zvolte jeden z uvedených výletů a doplňte datum.

loď Zadar
Výchozí bod: loď odjíždí ze Zadru, od mostu, GPS koordinate 44.116240, 15.228428
Každý den
8:15
Dospělý: 60 €
Děti (3-11.99): 30 €

Datum výletu

Poznámka ceníku

Cena zahrnuje: průvodce, vstupenky do p. p. Telaščica, sendvič, oběd, nápoje, pojištění, daně a poplatky.

Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2024 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku