Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Lokva Rogoznica

Chorvatsko, Střední Dalmácie

Malé klidné městečko na úpatí pohoří Biokovo Lokva Rogoznica (lokve tj. přírodní prohlubeň s vodou) se nachází při jadranské magistrále směrem na Makarskou 9 km od letoviska Omiš. Pláže v městečku a okolí jsou oblázkové, místy i písčité a vhodné pro děti. Kromě moře a krásných koupališť jsou v městečku bohaté porosty borových hájů, takže v zátokách s plážemi vždy najdete dostatek stínu. V blízkosti soukromých apartmánů a rodinných domů se nachází pošta, obchod a restaurace.
Ze slavností v Lokva Rogoznica jsou nejznámější " Rybářské Večery", které se odehrávají v srpnu každý rok. Blízkost Makarské a Omiše umožňuje návštěvníkům bohatý noční život v některém z mnoha nočních klubů a barů. Můžete se zde také věnovat četným sportovním aktivitám, navštívit okolní výletní místa a seznámit se s historickým dědictvím tohoto nádherného kraje. V okolí je krásný přístav a slané jezero Dračí oko. U majáku je příjemné koupání na otevřeném moři.
Pro milovníky turistiky doporučuji výlet nejen k pramenům řeky Cetina s projížďkou na raftu kaňonem, ale také na Svatý Vít, odkud je vidět až na širé moře za ostrov Brač. Při krásném západu slunce nad mořem vás ruší jen zpěv cikád a nepatrný noční život.

Historie a památky

Za návštěvu stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo kostel sv. Kosmase a Damiána.
Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2021 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku