Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Mořské houby

Facebook Twitter Email

Mořské houby jsou nejjednodušší mnohobuněčné organismy, které žijí na mořském dně. Živí se planktonem, který prochází skrz jejich úzké póry. V čistém a teplém Jaderském moři žije přibližně 1 000 druhů mořských hub, ale pouze jeden je určen k prodeji. Je to EUSPONGIA OFFICINALIS ADRIATICA, která se, díky svému složení, považuje za nejlepší a nejkvalitnější houbou na světě. Náleží do kategorie pomalu rostoucích hub, neboť jaderské houby narostou do výše 15 cm přibližně za 3 roky.

Houba není ohroženým druhem, neboť se jedná o přírodně se obnovující zdroj. Sběr hub je těžká a nebezpečná práce, díky tomu že hloubka potápění může dosáhnout až 50 m. Po vytažení z moře se houby suší, pečlivě se čistí od drobných kamínků a mušlí, opracovávají se, a poté ručně řežou a třídí podle velikosti, v závislosti na jejich použití.

Mořské houby mají víceúčelové využití, mohou se tedy používat na; - jemný peeling kůže při koupání a sprchování - kosmetická péče - všechny druhy čištení a mytí - výrobu keramiky - umělecké malování stěn - restaurování uměleckých předmětů - lakování dřeva - čištění offset desek v tiskárnách - mytí automobilů - vojenský průmysl (díky nehořlavosti).

Díky veliké koncentraci jódu (I) je houba ideálním prostředkem osobní hygieny, a protože působí antibakteriálně a protialergicky, neudrží se na ní po použití bakterie. Po použití houbu dobře opláchnout čistou vodou, vyždímat a nechat vysušit přírodní cestou.

Mořská houba z Chorvatska je vynikající tip na dárek pro vaše přátele.

Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2024 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku