Čtvrtek, 24. 1. 2019,  Můj výběr

Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Ostrov Žižanj

Ostrov Žižanj

Chorvatský ostrov Žižanj patří k těm nejmenším obydleným ostrovům v celém Jadranu. Jeho rozloha je skoro 1 km² a délka pobřeží činí 5 km. Žižanj leží před břehy ostrova Pašman v severní Dalmácii, 30 minut cesty trajektem od města Biograd. Dalším nejbližším ostrovem je ostrůvek Gangaro, který je stejně malý jako Žižanj.
Na ostrově nefunguje žádná automobilová doprava. Kdo přicestuje autem, má možnost nechat jej zaparkované na hlídaném parkovišti v Biogradu a pokračovat dále bez hluku automotoru směrem ke svému rekreačnímu domu či apartmánu na Žižanj.
Na ostrově Žižanj neexistují žádné souvislé osady, za to však je zde spousta krásných samostatně stojících rybářských chat a rekreačních domů k pronájmu. Obchody, restaurace a hospůdky naleznete na sousedním ostrově Pašman, na který se člověk dostane během několika málo minut jízdy motorovým člunem. Pašman leží cca. 300 metrů severně od Žižanje, oddělen kanálem. Proto je pravidlem, že ke každému rekreačnímu domu a apartmánu Žižanj patří vlastní malý člun. Díky tomu mohou návštěvníci podnikat také výlety na západní pobřeží Pašmanu ukrývající mnoho pěkných zátok, které jsou jinak kvůli strmým břehům těžko dostupné.
V okolí ostrova žijí také delfíni, které je možné dobře pozorovat. Rozhodnete-li se navštívit tento malý, ale přesto slibný ostrov, budete se svou dovolenou jistě spokojeni!

Ubytování Ostrov Žižanj

Koupání a pláže Ostrov Žižanj

Žižanj samotný má spoustu malých pískových pláží, na které se dostanete v klidu pěšky. Protože je na ostrově jen málo lidí, vychutnáte si zde nerušené koupání. Převážná většina rekreačních domů Žižanj a apartmánů Žižanj leží přímo na pobřeží a často mají k dispozici, kromě kotviště pro člun, i vlastní malou pláž. Člunem mohou rekreanti dojet k břehům ostrova Pašman, kde najdou mnoho pěkný zátok a hezkých plážiček pro koupání, které jsou kvůli strmým skálám špatně dostupné. Pro rybáře a potapěče je Žižanj opravdovým rájem. V kanálu mezi oběma ostrovy je totiž neuvěřitelně rozmanitý a barevný podmořský svět.

Ostrov Žižanj VÝLETY

Národní Park Krka + město ŠibeníkNárodní Park KORNATINárodní Park PaklenicaModrić JeskyněŘeka Zrmanja na kánoíchVrgáda - ostrov robinsonůZadar a jeho okoliVečerní panoramatická plavba lodí v Pašmanském kanáluFish picknik - VrgadaJeep SafariVečerní panoramatická plavba lodí do ZadaruJednodenní plachtění v Pašmanském kanáleBungee Jumping na Maslenickém mostěPoloPONORKA Biograd na MoruJízda na koni - VranaBurnum - archeologické naleziště v národním parku KrkaOstrov VisovacPrižba archeologické naležište - duální bazilikyArcheologické naleziště CRKVINA

DHMZ - www.dhmz.htnet.hr

Počasí Ostrov Žižanj

Aktuální počasí na dnešní den ›

O Chorvatsku, Robinzonády

Copyright © chorvatsko-levne s.r.o., Léto 2019 Chorvatsko Site by WERC - website realizations