Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Zátoka Landjin - ostrov Pašman

Chorvatsko, Severní Dalmácie

Zátoka Landjin, jedna z nejhluších zátok na jižní ostrově Pašman, se nachází mezi zátokami Žinčena na západě a Kruševice na východě. V zátoce Landjin se nachází rybářské restaurace a je velmi populární mezi jachtaři. Nejbližší vesnice na severní straně ostrova Pašman, odkud vede do zátoky již nezpevněná cesta, se jmenuje Kraj a je vzdálena cca 3 km. Na východ 4 km od vesnice Kraj po asfaltové cestě se nachází městečko Tkon, které je s pevninou spojenou trajektovou linií Jadrolinija Biograd - Tkon. V Tkonu je řada restaurací, tržnice, lékárna, pošta, cukrárna, supermarkety.
Do zátoky Landjin není úplně snadný příjezd autem, přístup po cestě je možný ze dvou stran. Z Landjinu je krásný výhled na ostrovy Kornatské souostroví.

V zátoce Landjin se nachází celá řada domečků po obou stranách zátoky, je vhodná zejména pro ty, kteří cestují jako početnější rodina nebo parta přátel a chtějí se věnovat vodním sportům. Zátoka Landjin oblíbená mezi vyznavači robinzonského turismu, kteří mají rádi živější prostředí.

Počasí

počasí
21 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1007 hPa
  • Vlhkost: 73 %
  • Vítr: 5 m/s
  • UV index: 0
počasí
23 °C
17 °C
počasí
So
22 °C
15 °C
počasí
Ne
23 °C
17 °C
počasí
Po
22 °C
17 °C
počasí
Út
22 °C
16 °C

Koupání a pláže Zátoka Landjin - ostrov Pašman

V zátoce Landjin se nachází všechny druhy pláží, místy je pobřeží vybetované, aby se zde snadněji ukotvily lodě, na těchto molech se můžete pohodlně opalovat. Západní díl zátoky má skalnaté pobřeží s oblázkovitými plážemi a pozvolnějším vstupem do vody. Východní část zátoky má převážně skalnatý přírodní ráz a je ideální pro šnorchlování.

Sportovní nabídka

Zátoka Landjin nabízí vynikající možnosti pro majitele lodí, člunů, vodních skútrů, paddleboardů, ale i pro milovníky šnorchlování.

Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2024 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku