Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Vrsi

Chorvatsko, Severní Dalmácie

Vrsi je malebné městečko, které se nachází v severní Dalmácii v blízkosti městečka Nin (6 km), centrum je vzdáleno několik stovek metrů od moře. Vrsi je klidná destinace s velmi teplým a průzračně čistým mořem. Je ideálním místem pro každého, kdo touží prožít dovolenou uprostřed netknuté přírody a na hezkých plážích bez davů lidí.
Vrsi leží na členitém poloostrově, který tak oplývá řadou zátok lemovaných překrásnými plážemi. Jeho chráněná poloha v jedné ze zátok má za následek zdejší teplé moře, které je o několik stupňů Celsia teplejší, než moře v letoviscích nedaleko odtud.
Samotné Vrsi se dělí na několik částí, dvě hlavní části – Zukve a Mulo se nachází v blízkosti starého jádra na kopci přímo u moře. Zukve se rozkládá na východní straně. Jsou zde také dvě pláže, jedna je písečná s pozvolným vstupem do moře, druhá je tvořena drobnými kamínky. Mulo se nachází na severní straně zálivu, najdete zde pláže z drobných kamínků, které mají pozvolný vstup do moře.
Směrem na západ od Vrsi se táhne asi 2 kilometry dlouhý borový les, který vyhledávají především nudisté a milovníci samoty. Vstup do moře je zde kamenitý, ale po pár metrech již začíná písečné dno s průzračně čistou vodou.
V okolí městečka jsou ještě další menší kamenité zátoky vhodné ke koupání, od kterých je nádherný výhled na pohoří Velebit. Asi 20 km od Vrsi se je město Zadar, do kterého se můžete dopravit místní autobusovou linkou. Další lokalitou, kterou stojí navštívit, je známé turistické městečko Zaton vzdálené cca 9 km.

Počasí

počasí
15 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1016 hPa
  • Vlhkost: 94 %
  • Vítr: 1 m/s
  • UV index: 0
počasí
Ne
20 °C
15 °C
počasí
Po
22 °C
15 °C
počasí
Út
21 °C
14 °C
počasí
St
21 °C
15 °C
počasí
Čt
21 °C
15 °C

Ubytování Vrsi

Apartmány Vrsi

Cena od 0 €

Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2022 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku