Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Stupin Čeline

Chorvatsko, Severní Dalmácie

Stupin Čeline je krásné, malé a klidné letovisko, ležící na Šibenické rivieře v sousedství známého letoviska Rogoznice (1 km), s tržnicí a se spoustou kaváren, pizerií, obchůdků, klubů, sportovišť a s nejkrásnějším přístavem jachtingu Marina Frapa.  Stupin Čeline je blízko od krásných historických měst - Šibenik 30 km ve směru na Split, Primošten 9 km, Trogir 22 km. Pro Stupin Čeline jsou typické olivové háje, které ji obklopují a které dávájí hostům pocit pohodlí a celkové relaxace. Je to extrémně ekologicky čisté prostředí bez průmyslu s výjimečnou čistotou moře. Najdete zde převážně nové apartmánové domy, celá lokalita je rovinatá s prostornou pláží, skluzavkami, stánkem se zmrzlinou a plovoucím molem. V okolí je několik ostrůvků a nádherných zátok dostupných pouze na motorových člunech. Ve vesničce je obchod se vším potřebným. Klid, relaxaci, nepřelidněné pláže, to vše najdete ve Stupin Čeline a přitom máte rušnou civilizaci v dosahu.

Počasí

počasí
8 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1011 hPa
  • Vlhkost: 100 %
  • Vítr: 4 m/s
  • UV index: 0
počasí
Po
11 °C
7 °C
počasí
Út
12 °C
10 °C
počasí
St
15 °C
13 °C
počasí
Čt
14 °C
9 °C
počasí
10 °C
5 °C

Praktické informace

Doporučujeme: neponechávat cennosti v autech, nenosit je na pláž, zamykat ubytovací jednotky a zavírat okna, dodržovat dopravní předpisy zejména ve vsi, opatrně řídit za deště.
V případě jakéhokoli problému se doporučují české úřady volat v Chorvatsku na tato nouzová čísla: 112 (nouzové číslo), 192 (policie), 93 (hasičská služba), 94 (záchranná služba), 987 (HAK Chorvatsky autoklub, pomoc na silnici). Jako pomoc turistům a cizincům v Chorvatské republice bylo státem založeno Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica).
Turistička zajednica Rogoznica / Obala Kneza Domagoja bb, 22 203 Rogoznica 
Tel: +385 (0)22 559 253 / Fax: +385 (0)22 558 030 / +385 (0)22 559 253
E-mail: turisticka-zajednica@si.htnet.hr CLOAKING / Web: www.rogoznica.net
..

Historie a památky

Pokud Vás zajímají starobylá města, jejich architektura a atmosféra, navštivte nádherné letovisko Šibenik se spoustou památek a jeho dominantu, katedrálu sv. Jakuba, nejvýznamnější renesanční památku v Chorvatsku. Knížecí palác  stojí v bezprostřední blízkosti katedrály, dnes je v něm umístěno archeologické, etnografické a kulturně-historické museum. Šibenická městská radnice je jednou z nejhezčích radnic v Chorvatsku. Nesmíte zapomenout i na návštěvu  letovisek Split (Římský císař Dioklecián nechal vystavět palác, ve kterém chtěl prožít své stáří. Dal Splitu do vínku stavbu, jejíž architektura do dneška, již celých 1700 let, návštěvníky vždy znovu nadchne) a Trogir i Primošten, kde naleznete velkou spoustu cenných historických pamětihodností. Rogoznica - první zmínky najdeme z roku v roce 1518. Viditelné jsou pozůstatky pevnosti a větrný mlýn na horní části ostrůvku. Farní kostel je z roku 1615, a byl zachován i středověký kostel Sv. Nicholase ve staré Rogoznici.

Koupání a pláže Stupin Čeline

Pobřeží letoviska Stupin Čeline je velmi členité a moře velmi teplé. Krásné pláže s vyjímečně čistou vodou jsou skalnaté s betonovými moly, ale i velmi pozvolné hrubě písčité s oblázky, vhodné zejména pro malé děti i dospělé. Celoročně jsou zde skluzavky a plovoucí mola na skákání. Členité pobřeží s plážemi je v celém okolí Rogoznice. Nádherné pláže na otevřenem moři najdete v blízkém Primoštenu.

Sportovní nabídka

Šibenická riviéra nabízí mnoho zajímavých výletních cílů nejen do Národních parků Krka a Kornati, a významné ornitologické lokality Přírodního parku Vranské jezero vyrazit můžete do všech oblastí regionu, ale i dále. Z Šibeniku i z Rogoznice (v sezoně) můžete vyrazit na lodní výlety a v okolí Stupin Čeline je i hodně příležitostí k provozování vodních sportů a rybolovu, jízdy na plachetnici, vodního lyžování, windsurfingu, potápění v oblasti Kornat, jízdu na kánoi v peřejích řeky Cetiny, rafting na řece Cetina i Zrmanja. Navrhujeme, abyste navštívili nedaleký Skradin, zapůjčili si ve zdejší půjčovně rent-a-bike jízdní kolo a vyjeli si na něm do okolí. Pro návštěvníky, kteří touží po pravém dobrodružství a větší dávce adrenalínu, je tady "bungee jumping" – skákání na laně ze Šibenického mostu.

Dopravní informace Stupin Čeline

Letiště Split - Kaštela: web: www.split-airport.hr, tel.: +385 (0)21 203 555, fax: +385 (0)21 203 422,
adresa: Zračna Luka Split - Kaštela, Cesta dr. Franje Tuđmana 96, P.P.2,  21210 Kaštela
Croatia Airlines Split - pobočka Split, web: www.croatiaairlines.com,  tel.: +385 21 203 183, internetový prodej letenek: e-mail: flyonline@croatiaairlines.hr
Autobusové nádraží Šibenik - tel.: +385 60 368 368,
e-mail: autotransport@si.htnet.hr
Trajekt Jadrolinija Šibenik - tel.: +385 22 21 34 68, web: www.jadrolinija.hr,
Chorvatský auto klub - Split - tel.: +385 1 987,  +385 21 383 370, web: www.hak.hr

Kulturní akce a večerní život

Během letní sezóny Turistické sdružení pořádá řadu akcí, největší tradici mají Rybářské noci v Rogoznici. Noćni život se odehrává v centru Rogoznice a v přístavu Marina Frapa, a v Primoštenu se nacházi disco club Aurora.  
Rogoznica je typická středomořská rybářská vesnice, která má několik restaurací, kde můžete posedět popít dobré víno a ochutnat spoustu rybích i jiných specialit, typických pro tuto oblast. Můžete navštívit také nedaleká velká rušná letoviska, kde najdete kulturní vyžití a večerní život pro všechny věkové kategorie jako jsou Šibenik, Trogir a Primošten.
Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2023 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku