Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Starigrad - Paklenica

Chorvatsko, Severní Dalmácie

Starigrad – Paklenica leží 2 km od Národního parku Paklenica. Hned za vesnicí se zvedá pohoří Velebit. Starigrad – Paklenica se nachází na Jadranské magistrále v půli cesty mezi Karlobagem a Zadarem, do obou měst je to okolo 40 km.
Každý, kdo zavítá do Starigradu – Paklenica, určitě navštíví nedaleký Národní park Paklenica, který je součástí pohoří Velebit. Park je tvořen dvěma kaňony Velika a Mala Paklenica, od sebe jsou odděleny asi 500 metrů vysokou náhorní plošinou. Ve Starigradu je možné absolvovat 10 kilometrovou pěší stezku, která se klikatí Velkou Paklenicí a vyúsťuje v údolí Lika. Je možné vystoupat i na nejvyšší vrchol parku - Vaganski vrh, který má výšku 1.757 metrů nad mořem. V Paklenici je možnost lézt na skalních stěnách. V roce 1987 byl Národní park Paklenica vyhlášen organizací UNESCO za biosférickou rezervaci.

Historie a památky

Starigrad byl v 16. století kvůli neutuchajícím tureckým nájezdům přibližně na 100 let opuštěn. V blízkosti mysu Stara kula dodnes stojí pozůstatky římské nekropole, která byla vystavěna na přelomu 1. a 2. století. Nachází se zde předrománský kostelík sv. Petra. V historickém centru Starigradu jsou k vidění architektonické památky. Nejznámější stavbou je vila chorvatského renesančního básníka Petara Hektoroviće.

Koupání a pláže Starigrad - Paklenica

Ve Starigradu – Paklenici je nádherná příroda, jsou zde oblázkové pláže a v centru letoviska jsou betonové plošiny na slunění.

Sportovní nabídka

Ve Starigradu – Paklenici je možné provozovat různé vodní sporty - windsurfing, jachting, kiting a vodní lyžování. Jsou zde půjčovny nejrůznějšího sportovního vybavení.
Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2020 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku