Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Stari Grad - ostrov Hvar

Chorvatsko, Střední Dalmácie

Stari Grad s méně než 2000 obyvateli je srdcem ostrova Hvar. Z přístavu ve Stari Gradu máme spojení s osadami Split, Dubrovník, Vela Luka na ostrově Korčula, Ubli na ostrově Lastovo, Vis na ostrově Vis, Rijeka a Itálie. Stari Grad je oblíbené místo obklopené borovým lesem s nejrůznějšími plážemi, kromě ubytování v hotelech a apartmánech, sportovních aktivit, historických památek a krásné přírody je také výchozím bodem pro výlety. Stari Grad se nachází v úrodné rovině Stari Grad, pěstuje se zde především vinná réva, levandule a olivy. Azurové moře, zeleň okolních vesnic a vůně levandule nabízí okamžiky, na které se nezapomíná.

Počasí

počasí
8 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1010 hPa
  • Vlhkost: 43 %
  • Vítr: 7 m/s
  • UV index: 0
počasí
So
11 °C
5 °C
počasí
Ne
10 °C
4 °C
počasí
Po
13 °C
2 °C
počasí
Út
12 °C
6 °C
počasí
St
10 °C
6 °C

Historie a památky

Historie místa začala v neolitu. Ostrov postupně osídlili Ilyrové, Řekové, římští přistěhovalci a Benátčané. Stari Grad má charakter starých dalmatských měst a nabízí návštěvníkům mnoho historických památek. Zbytky obřího zdiva z raných dob ve městě, řada památek římského osídlení, dominikánský klášter ve 12. a 13. století, město bylo povýšeno na biskupství a stalo se správním centrem ostrova Hvar. Opevněný hrad Tvrdalj k etnografické sbírce, vodní nádrž, která je s mořem spojena podzemními kanály, krásná zahrada se středověkými rostlinami.
Ve městě jsou zbytky pevnosti, kostel, palác a mnoho dalších památek. Místní muzeum má vlastní sbírku obrazů, mincí a archeologický výzkum. Palác Biankini, kde je galerie Plančić, a stálá expozice Pharos - starobylé Staré město ze 4. stol. a další expozice.

Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2024 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku