Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Seget Donji

Chorvatsko, Střední Dalmácie

Malebné letovisko Seget Donji s asi 2.500 obyvateli leží 3 km od centra historického Trogiru, 1 km Seget Vranjica, 11 km Kaštela, 20 km Split a Rogoznica, 23 km Primošten. Seget Donji a jeho okolí je atraktivní letovisko, které vám může nabídnout odpočinek dál od rušného života a přesto v bezprostřední blízkosti měst, které jsou středisky kultury. Nabízí vám i možnost organizace kongresů. Obyvatelstvo se díky poloze a mírnému podnebí převážně zabývá zemědělstvím, rybářstvím, a také turizmem. Návštěva těchto míst vás ohromí krásou přírody, budov, kvalitním ubytováním, svými plážemi s průzračně čistou vodou i přírodní a zdravou stravou. Seget Donji svou novou výstavbou vlastně již navazuje na předměstí Trogiru a pokračuje dále k západu do letoviska Seget Vranjica (2 km), Vzdálenost od Trogiru umožňuje příjemné procházky podél pobřeží do tohoto nádherného centra cenných stavebních a uměleckých památek i za širokou kulturní nabídkou.

Počasí

počasí
6 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1004 hPa
  • Vlhkost: 50 %
  • Vítr: 2 m/s
  • UV index: 0
počasí
Čt
13 °C
3 °C
počasí
14 °C
5 °C
počasí
So
12 °C
6 °C
počasí
Ne
8 °C
5 °C
počasí
Po
12 °C
3 °C

Praktické informace

Doporučujeme: neponechávat cennosti v autech, nenosit je na pláž, zamykat ubytovací jednotky a zavírat okna, dodržovat dopravní předpisy zejména ve vsi, opatrně řídit za deště.

Turistička zajednica općine Seget
Trg hr. viteza Špiro Ševo Frzelin 1, 21218 Seget Donji
Tel/fax: 021/880-559, tz-seget@inet.hr

Historie a památky

Obec vznikla roku 1564, kdy trogirský šlechtic Jakov Rotondo začal stavět věž, kolem které se opevnila vesnice na obranu před Turky. Kostel sv. Antuna Padovanského, v němž se nacházejí některé umělecké poklady, mezi nimi malovaný kříž ze 14. století byl postaven r. 1758. V poli je více kostelíků z dávných dob, a kostelík sv. Danijela pochází zřejmě z předrománské doby. V místě a zvláště na polích jsou i dnes viditelné další pevnosti budované na obranu před Turky. Mezi Segetem a Trogirem stojí renesanční obranná věž patricijské rodiny Stafilićů. Velké množství cenných historických památek najdeme ve starém městě Trogir.

Koupání a pláže Seget Donji

Pobřeží je zde velmi různorodé, porostlé borovým lesem. Najdete zde pláže kamenité, oblázkové a v blízkosti hotelů a penzionů jsou krásně upravené písečné pláže, jsou zde i malé soukromé pláže. Některé pláže byly oceněny modrou vlajkou. Moře má průzračně čistou vodu a od května do října i příjemnou teplotu. Na některých plážích je zábavní program, dětské atrakce.

Sportovní nabídka

Sportovní a rekreační nabídka v této oblasti je velmi pestrá. Nabízí podmínky pro jachting, potápění, windsurfing, rybaření, v blízkosti pláží jsou hřiště pro malý fotbal, volejbal na písku, tenis, stolní tenis, hřiště pro košíkovou, kuželky. Dlouhé stezky podél moře pro pěší, pro běhání i projížďky na kole. Můžete si pronajmout loď, auto, motorku, kolo. Naleznete i školu potápění, posilovnu, masáže, sauny. V okolí i rafting. K výletům láká spousta historických památek, chorvatský národní park, plavby lodí na okolní ostrovy a další zajímavosti.

Dopravní informace Seget Donji

Letiště Split - Kaštela
Zračna Luka Split - Kaštela, Cesta dr. Franje Tuđmana 96, P.P.2, 21210 Kaštela
tel.: +385 21 203 555, fax:+385 21 203 422, web: www.split-airport.hr
Croatia Airlines Split
tel: + 385 21 203 183
Jadrolinija Makarska, Obala K.Tomislava, Makarska
tel.: +385 21 611 977, web: www.jadrolinija.hr
Chorvatský auto klub
tel.: +385 1 987, tel: +385 21 611 987, web: www.hak.hr

Povolená rychlost: v obci 50 km/h, mimo obec 80 km/h, na dálnici 130 km/h
Při sebemenší nehodě s poškozením automobilu je nutno přivolat policii tel. 92, která sepíše zprávu o nehodě - "potvrzení o poškození vozidla". Bez tohoto potvrzení by poškozené vozidlo nebylo na zpáteční cestě do ČR propuštěno z Chorvatska.

Kulturní akce a večerní život

Místní turistické sdružení pořádá mnoho zábavních a kulturních programů, rybářské večery, národní večírky, hudební večery, pouť ke svatému místu. Jsou zde restaurace, taverny, pizzerie, diskotéky, taneční terasy, noční klub. Velkou nabídku kulturních akcí naleznete také v Trogiru. Velmi zajímavým zážitkem je noční rybolov s místními rybáři.
Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2024 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku