Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Pinezići - ostrov Krk

Chorvatsko, Kvarner

Pinezići je malá malebná rybářská vesnice na jihozápadní straně ostrova Krk. Nachází se v bezprostřední blízkosti přístavu Valbiska (asi 2,5 km), odkud můžete chytit trajekt na ostrov Rab, Cres, Lošinj a asi 8 km od města Krk. Ostrov Krk (spojený s pevninou a s více než 2 500 hodinami slunečního svitu ročně) je jedním z největších ostrovů na Jadranu s rozlohou 405 km2 a má asi 18 000 obyvatel, kteří žijí v různých vesnicích a městech. jako jsou známá turistická letoviska Baška, Punat, Njivice, Krk, Malinska, Omišalj, které se nacházejí na pobřeží. Pinezići je velmi klidné místo a nabízí kvalitní ubytování a mnoho kouzelných zátok pro milovníky přírodních, čistých a krásných pláží.

Počasí

počasí
30 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1013 hPa
  • Vlhkost: 39 %
  • Vítr: 2 m/s
  • UV index: 3
počasí
St
29 °C
19 °C
počasí
Čt
28 °C
19 °C
počasí
29 °C
20 °C
počasí
So
25 °C
18 °C
počasí
Ne
30 °C
18 °C

Praktické informace

Doporučujeme: nenechávat cennosti v autech, nevozit je na pláž, zamykat ubytovací jednotky a zavírat okna, dodržovat dopravní předpisy zejména v menších městech a v dešti jezdit opatrně.

Turistické sdružení města Krk
Josipa, Ul. Josipa Juraja Strossmayera 9, 51500, Krk
tel. / fax: 051 / 221-414
E-mail: tz@tz-krk.hr, tz-grada-krk@ri.t-com.hr

Historie a památky

První zmínka o osadě Pinezići pochází z roku 1338. Páni z Mariny zaměstnali více lidí na svých vinicích, olivových hájích, orné půdě a dobytku, postavili v okolí domy a založili vesnici. Více historie již najdete v Krku, který je obehnán hradbami z římského období 11. a 12. století. S typickými úzkými uličkami a bohatým kulturním dědictvím. Původně liburnská sídla dominují v 1. stol. Pr. K.. Pod názvem Curicum bylo správní centrum ostrova. Z dávných dob zde můžete najít zbytky pevnosti, lázně a mozaiky. Od 4. století sídlo biskupa. Hlavní památky Katedrála Panny Marie, původně raně křesťanská trojlodní bazilika z 5. až 6. století, přestavěná v románském stylu ve 12. století v 18. století. do baroka. V katedrále se nachází románská bazilika sv. Quirina z 10. - 11. století. téměř v původní podobě, zbytky fresek. Nachází se zde také raně románská bazilika z 12. století. Dvě cenné románské stavby z 11. století. Frankopanský hrad s válcovou věží.

Výlety v oblasti Pinezići - ostrov Krk

Koupání a pláže Pinezići - ostrov Krk

Městečko Pinezići má velmi členité pobřeží, nachází se zde mnoho kouzelných zátok s oblázky a četné skalnaté pláže, někdy s betonovými platy, každý si najde své místo. Pár set metrů od centra obce jsou zátoky sv. Fuska a Torkul. Nachází se zde známá pláž Jerte, která díky vybavení a čistotě moře získala Modrou vlajku jako jedna ze šesti pláží ostrova Krk. Pinezići je ideální pro rodiny a milovníky klidných přírodních pláží.

Sportovní nabídka

Pinezići je ideálním výchozím bodem pro četné pěší a lodní výlety po ostrově nebo okolních ostrovech. Ostrov Krk má deset turistických tras a širokou škálu sportovních aktivit, včetně plachtění, windsurfingu a potápění. V Pinezica - parky, hřiště, bowling, půjčovna vodních kol. Město Krk má velmi bohatou nabídku - tenis, stolní tenis, minigolf, vodní lyžování, potápění, jízdu na koni, plachtění a další sporty.

Dopravní informace Pinezići - ostrov Krk

Auto klub HAK 
tel. +385 1 987, +385 52540987, fax. +385 52542009
web: www.hak.hr

Letiště Rijeka - Zračna luka d.o.o.
Hamec 1, 51513 Omišalj
Tel: +385 51 842 040, +385 51 842 055
E-mail: information@rijeka-airport.hr

Kulturní akce a večerní život

V Pinezići je bar a restaurace a v sezóně se zde pořádají některé kulturní a společenské akce. V sezóně se ve městě Krk koná mnoho akcí a koncertů, divadel, například operní představení v krcké katedrále, frankopském zámku v šíji nebo na městských hradbách (např. Hamlet). Je zde také několik restaurací, hospůdek, diskoték atd., kde můžete relaxovat s přáteli nebo rodinou a ochutnat místní speciality.

Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2024 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku