Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Ostrov Pločica

Chorvatsko, Jižní Dalmácie

Ostrov Pločica, v překladu dlaždice, dostal jméno díky svému zajímavému vzhledu. Je nízký, rovný, z dálky vypadá jako destička, která se vynořila z moře, a zblízka je jednou z nejhezčích ukázek zvláštností Jaderského moře. Na ostrově se nachází pouze stejnojmenný maják, který stejně jako Struga, je majákem stvořeným k provozování robinzonského turismu, neboť na ostrově nežije ani strážce majáku. Jak k ostrovu Hvar, tak k ostrovu Korčula je Pločice vzdálenost téměř 10 km.
Na jižní straně ostrova jsou pobřežní útesy a na mořském dně je roztroušeno mnoho odlomených kamenů. Pravým protikladem je mělké moře na severní straně ostrova, kde se nalézá také malá písčitá laguna a u ní je zvlášť upravené místo k vytahování lodí na břeh. Zdejší pláže jsou vhodné ke koupání pro malé děti. 

Počasí

počasí
1 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1014 hPa
  • Vlhkost: 85 %
  • Vítr: 6 m/s
  • UV index: 0
počasí
Po
10 °C
5 °C
počasí
Út
10 °C
8 °C
počasí
St
14 °C
10 °C
počasí
Čt
14 °C
11 °C
počasí
11 °C
7 °C

Výlety v oblasti Ostrov Pločica

Koupání a pláže Ostrov Pločica

Na severní straně  ostrova je mělké moře, kde se nalézá také malá písčitá laguna a u ní je zvlášť upravené místo k vytahování lodí na břeh. Zdejší pláže jsou vhodné ke koupání pro malé děti.

Sportovní nabídka

Moře kolem ostrova Pločica patří k nejlákavějším částem Jadranu, je zvlášť vhodné k provozování sportovního potápění bez kyslíkových bomb. Zdejší mořské dno a krajina pod hladinou jsou neuvěřitelně zajímavé. Při sportovním lovu ryb na udici lze dosáhnout bohatého úlovku, zvláště pak lovíte-li ryby brzy ráno a pozdě odpoledne v celé jižní části ostrova, i na jeho západním břehu.
Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2023 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku