Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Ostrov Dugi otok

Chorvatsko, Severní Dalmácie

Dugi ostrov (Dlouhý ostrov) je největším ostrovem Zadarského souostroví a pyšní se četnými zátokami, z nichž nejznámější jsou Sakarun a Telašćica. Telašćicu určitě doporučujeme navštívit, protože se stala přisně chráněnou krajinnou oblastí – přirodním parkem Telašćica. Na Dlouhém ostrově (Dugi ostrov) se nachází olivový háj Saljsko polje, který místní obyvatelé nazývají «olivovníkovým lesem» s olivovíky, starým až 700 let. Záhadný svět podmoří můžete poznat na potápěčských lokacích, kterých je v okolí mnoho. V létě se na ostrově konají rozmanité rybářské večery, závody oslů, sportovní utkání a závody, z nichž jsou nejznámější «Saljske užance» v letovisku Sali. Na ostrov každým dnem jezdí linkové lodě ze Zadaru.

Počasí

počasí
34 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1012 hPa
  • Vlhkost: 31 %
  • Vítr: 6 m/s
  • UV index: 1
počasí
St
32 °C
22 °C
počasí
Čt
31 °C
19 °C
počasí
25 °C
17 °C
počasí
So
27 °C
17 °C
počasí
Ne
28 °C
18 °C

Historie a památky

Osada Sali, která má jméno podle někdejších zdejších salin, nabízí k prohlídce Mariánský kostel s krásným interiérem včetně obrazu Mrtvý Kristus. Dalšími zajímavostmi jsou patricijské domy zadarské šlechty, jako renesanční domy Gveriniů a Rančićů, barokní dům Petricioliů aj. V Městečkách Božava a Soline spojená také s prohlídkou místních památek a na konec dojedeme k mysu Veli Rat, kde bude možnost pěkného koupání v blízkosti majáku.
Božava je klidné letovisko se zalesněným okolím, kde mohou milovníci historie obdivovat staré kostely až z 9. stol. Farní kostel byl později přestavěn a hřbitovní kostel sv. Mikuláše stále zachovává svoji podobu z 9. až 11. stol. Některé domy skrívají zbytky někdejšího opevnění proti nájezdům pirátů.
Ostrov Dugi otok
Ostrov Dugi otok
Ostrov Dugi otok
Fotogalerie Ostrov Dugi otok (8)

Ubytování Ostrov Dugi otok

Maják Veli Rat

Cena od 128 €

Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2022 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku