Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Ostrov Čiovo

Chorvatsko, Střední Dalmácie

Ostrov Čiovo se nachází v těsné blízkosti pevniny, se kterou je spojen zvedacím mostem s historickou částí města Trogir. Ostrov Čiovo je svým způsobem prodloužením města Trogiru, a tak nabízí množství možností pro odpočinek, rekreaci a koupání a také četné historické památky. Ostrov je typický středomořskou vegetací, souostroví s malými malebnými ostrůvky a překrásnými plážemi ve skrytých zálivech. Poloha Čiova v srdci Dalmácie z něj dělá ideální výchozí bod pro jednodenní výlety na okolní ostrovy (Hvar, Brač, Korčula a Vis) a do známých měst a destinací (ve vzdálenosti do 60 kilometrů například Trogir, Split, Šibenik, Skradin, Zadar nebo vodopády Krka).
Celková rozloha ostrova je 28,8 km a nachází se zde několik obcí: Čiovo, Arbanija, Žedno, Okrug Gornji a Donji a osady Slatine a Prizidnica. Celý ostrov je administrativní součástí Trogiru a žije zde přibližně 6 000 obyvatel.
Na ostrově Čiovo nejsou žádné vodní toky, vodou musí být zásobován z pevniny, ale místy se vyskytuje jen brakická voda. Úrodné půdy je tu velmi málo, ale je hojně využívána. Pěstují se například mandloně, vinná réva, olivovníky a fíkovníky.

Počasí

počasí
6 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1011 hPa
  • Vlhkost: 100 %
  • Vítr: 3 m/s
  • UV index: 0
počasí
Po
8 °C
3 °C
počasí
Út
8 °C
6 °C
počasí
St
12 °C
8 °C
počasí
Čt
12 °C
8 °C
počasí
8 °C
3 °C
Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2023 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku