Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Orašac

Chorvatsko, Jižní Dalmácie

Orašac se nachází v Jižní Dalmácii pouze 15 km severozápadně od starobylého Dubrovníku, jednoho z největších měst Chorvatska. Vesnice Orašac leží nad Jadranskou magistrálou mezi letovisky Zaton a Trsteno.
Orašac je typická středomořská vesnice, je plný zeleně, olivovníků, cypřiše a borových hájů.
Letovisko Orašac nabízí pro Vaši dovolenou mnoho druhů ubytování, jak v soukromí v apartmánech, tak v hotelech či penzionech.
Koncem 80. let byl v Orašaci vybudován hotelový komplex Dubrovnicke sluneční zahrady, který však byl během války zničen. Orašac je nyní známý také díky zcela zrekonstruovánému 5hvězdičkovému hotelu řetězce Radisson Blu Resort & Spa Dubrovnik Sun Gardens.

Počasí

počasí
1 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1014 hPa
  • Vlhkost: 85 %
  • Vítr: 6 m/s
  • UV index: 0
počasí
Po
10 °C
5 °C
počasí
Út
10 °C
8 °C
počasí
St
14 °C
10 °C
počasí
Čt
14 °C
11 °C
počasí
11 °C
7 °C

Praktické informace

Doporučujeme v Orašci: nepochávat cennosti v autech, nenosit je na pláž, zamykat ubytovací jednotky a zavírat okna, dodržovat dopravní předpisy zejména ve vsi, opatrně řídit za deště.

Historie a památky

Městečko Orašac si uchovalo mnohé zajímavé historické památky. Nejvýznamnější z nich je zámek nazývaný Soderini podle florentského válečníka Pietra Soderiniho, který se tu s nejvyšší pravděpodobností skrýval před nepřízní papeže Julia II. Zříceniny opevněného zámku Arapovo-Morovo z 15. století stojí na skále nad mořem. V současné době je zámek součástí  turistického komplexu.

Mezi zajímavosti Orašce patří farní kostel Nanebevzetí panny Marie vybudovaný v 15. století. 

Doporučujeme prohlídku starého města s kostelem Panny Marie Orašacké, který byl založený v 15. století a v pozdějších letech barokně upravený. Za pozornost v Orašacu stojí také opevněná věž Danovića kula vystavěná s přilehlými objekty a kaplí v 16. století.

V blízkosti původního dominikánského kláštera stojí někdejší rezidence rakouského vyslance u Dubrovnické republiky ze začátku 18. století.

Koupání a pláže Orašac

Krásná oblázková pláž je pláž u hotelu Radisson Blu. Pláž je přístupná i pro návštěvníky, kteří nejsou ubytovaní v hotelu.
Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2023 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku