Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Mandre - ostrov Pag

Chorvatsko, Severní Dalmácie

Mandre je malé a klidnější letovisko, vhodné pro všechny věkové kategorie. Pobyt v Mandre je spojený s relaxací a koupáním. Po celém 3 km dlouhém pobřeží se střídají oblázkové a kamenité pláže s pozvolným vstupem do moře. Má otevřené moře a krásný pohled na ostrovy Olib a Silba, a také ostrůvky Maun a Škrdu. Mandre je vzdáleno 15 km do města Pag a 15 km od města Novalja. Pro rodiny s malými dětmi doporučujeme naštívit pláž Čista plaža (dlouhá písečná pláž, po 8 km od Mandre směr Novalja odbočka doprava).

Historie a památky

Do roku 1970 byly na pobřeží dnešního Mandre jen dva rybářské domky, v místě dnešního přístavu. Většinu pozemků zde vlastnili obyvatelé blízkého Kolanu. Rozvoj turistického ruchu v Chorvatsku způsobil výstavbu apartmánových domů také v letovisku Mandre.
Kolan byl poprvé písemně zaznamenán v roce 1441, kdy bylo Benátčany povoleno, že se na území Kolan, založí městečko. V Kolanu se nachází stará škola, založená v roce 1903. Dnes je v ní umístěna etnografická sbírka starých předmětů a nářadí, které byly používány pro práci v dávných dobách.
V okolí Kolanu se těžilo uhlí, které se po kolejích převáželo do blízkého přístavu Šimuni, kde se nakládalo na italské lodě.

Koupání a pláže Mandre - ostrov Pag

Pro rodiny s malými dětmi doporučujeme naštívit pláž Čista plaža (dlouhá písečná pláž, po 8 km od Mandre směr Novalja odbočka doprava).
Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2021 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku