Chorvatsko s Adria Planet - služby v českém jazyce!

Krapanj - ostrov Krapanj

Chorvatsko, Severní Dalmácie

Ostrov Krapanj - rovný jako prkno, malý ostrůvek patří k nejnejnižším a nejméně obydleným ostrovům v Jaderském moři. Nachází se v oblasti města Šibenik a od pevniny je vzdálen jen cca 400 m. Jeho nejvyšší nadmořská výška nepřesahuje 1,25 m. V šedesátých letech minulého století s více než 1500 obyvatel byl nejhustěji obydleným ostrovem na Jadranu. Krapanj je menší než půlka čtverečního kilometru.  Zeměpisná poloha ostrova Krapanj - ostrov leží v souostroví Šibenik, od pevniny ho dělí kanál široký pouhých 400 metrů, který denně jezdí lodní linka z města Brodarice, které se nachází podél Jadranské magistrály, cca 5 km od města Šibenik.

Počasí

počasí
6 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1005 hPa
  • Vlhkost: 70 %
  • Vítr: 1 m/s
  • UV index: 0
počasí
Čt
15 °C
6 °C
počasí
15 °C
8 °C
počasí
So
13 °C
10 °C
počasí
Ne
11 °C
8 °C
počasí
Po
14 °C
6 °C

Historie a památky

Na tak malém prostoru nebylo jednoduché přežít, protože orné půdy na ostrově bylo velmi malo a navíc ji hustě protínají suchozdi. Tradiční obživou na Krapanji po staletí bylo rybaření a především lovení mořských hub (jadranská mořská houba je vysoce ceněna pro svou kvalitu a krásu).

Koupání a pláže Krapanj - ostrov Krapanj

Pokud hledáte místo pro klidnou dovolenou, ostrov Krapanj je tou pravou volbou. Oblázkové pláže s pozvolným vstupem do vody jsou vhodné pro děti na hraní a z pronajaté lodi můžete snadno prozkoumat okolní zátoky a pláže.

Sportovní nabídka

Potápění - centrum v hotelu Spongiola, windsurfing, kajak, lyžování na vodě.
Krapanj - ostrov Krapanj
Krapanj - ostrov Krapanj
Krapanj - ostrov Krapanj
Fotogalerie Krapanj - ostrov Krapanj (4)

Ubytování Krapanj - ostrov Krapanj

Hotel Spongiola

Cena od 0 €

Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2024 chorvatsko-levne s. r. o.
Dovolená v Chorvatsku